• WABCO ir pasaulē vadošais tehnoloģiju un pakalpojumu piegādātājs, kas uzlabo komerciālo transportlīdzekļu drošumu, efektivitāti un savienojamību.

    Kopš 1869. gada esam attīstījuši novatoriskas sistēmas, lai padarītu transportlīdzekļus drošākus un vieglāk vadāmus, ‒ no dizaina līdz gatavam produktam un pat vēl vairāk. Mūsdienās, pateicoties nepārspējamam rūpniecības nozaru speciālistu skaitam, kas ar mums sadarbojas, WABCO turpina veidot jauninājumus progresīvās autovadītāja palīdzības sniegšanā, bremzēšanas, stabilitātes kontroles, balstiekārtas, transmisijas automatizācijas un aerodinamikas jomā komerciālo kravas automobiļu, autobusu, piekabju, automobiļu un bezceļa transportlīdzekļu ražotājiem.

    Bagātīgs sākums

    WABCO saknes ir dziļas un stipras. Vēsture aizsākās teju pirms 150 gadiem, kad 1869. gadā Džordžs Vestinghauss (George Westinghouse) izgudroja revolucionāro gaisa bremzēšanas sistēmu. Šis tehnoloģiskais sasniegums ievērojami uzlaboja ASV nacionālā dzelzceļa drošumu un veiktspēju.

    Tajā pašā gadā inženieris ģēnijs Džordžs nodibināja Westinghouse Air Brake Company (WABCO), kas veicināja izaugsmi nākamajā gadsimtā. Turklāt tas paplašinājās ne tikai dzelzceļa tehnoloģiju jomā, kas ir nozīmīgs sasniegums komerciālajai transportlīdzekļu nozarei Eiropā un Ziemeļamerikā.

    1968. gadā WABCO pārņēma uzņēmums American Standard Companies Inc. un 2007. gada 1. augustā WABCO kļuva par neatkarīgu atklātu akciju sabiedrību, kas nonāca Ņujorkas biržas sarakstā (ar simbolu WBC).