• LUK ir SCHAEFFLER grupas zīmols, kas piedāvā kvalitatīvas rezerves daļas un sistēmas dzinējiem, transmisijām un šasijām, kā arī ritgultņus un parastos gultņus rūpniecībā izmantojamajam transportam. 

    Schaeffler Group ir globāls automobiļu un industriālā autotransporta piegādātājs. Uzņēmums jau veic izšķirošus ieguldījumus “nākotnes mobilitātei”, piedāvājot kvalitatīvas rezerves daļas un sistēmas dzinējiem, transmisijām un šasijām, kā arī ritgultņus un parastos gultņus rūpniecībā izmantojamajam transportam. Jau no paša sākuma uzņēmumu Schaeffler raksturo nozīmīgi inovācijas jauninājumi un globāls darbs ar klientiem.

    Uzņēmumu grupai 1946. gadā pamatus lika brāļi Dr. Vilhelms Šeflers (Wilhelm Schaeffler) un Dr.-Ing. E.h. Georgs Šeflers (Georg Schaeffler), nodibinot sabiedrību ar ierobežotu atbildību. Uzņēmuma uzplaukums sākās 1949. gadā, kad Dr. Georgs Šeflers izgudroja adatkorpusu un drīz pēc tam INA sāka ražot lielu daudzumu adatu rullīšu gultņu korpusu Vācijas automobiļu nozarei.

    1965. gadā Bīlē (Bühl), Vācijā, brāļi Šefleri nodibināja uzņēmumu LuK (Lamellen- und Kupplungsbau GmbH). Uzņēmums kļuva par tehnoloģiju līderi tirgū, pateicoties tā pirmajam izgudrojumam, ‒ diafragmas atspersajūgam. Viens no lielākajiem sajūga ražotājiem un piedziņas sistēmu eksperts LuK 1999. gadā kļuva par uzņēmuma Schaeffler daļu.